Золоте зерно поезій Івана Франка PDF Друк e-mail
П'ятниця, 24 лютого 2017, 13:45
zahid1

Народе мій, замучений, розбитий, 
Мов паралітик той на роздорожжу, 
Людським презирством, ніби струпом, вкритий!

Твоїм будущим душу я тривожу, 
Від сорому, який нащадків пізних 
Палитиме, заснути я не можу.

Цим словам Івана Франка понад століття, проте вони не втрачають своєї актуальності. Іван Франко – соціокультурний феномен, позначений величезною багатогранністю. Митець, що прокладав нові шляхи в культурі слова. Вчений - гуманітарій світового масштабу. Мислитель і суспільний діяч. Натхненник молодої літературної парості  в Україні. Важко знайти у світовій культурі людину такого безмежного творчого діапазону, як Іван Франко.  Його не можна не любити. А любити  по-справжньому це означає – добре знати, глибоко і всебічно. Це письменник, який мав стати Нобелівським лауреатом, який має п’ятдесятитомне видання, знав 12 мов світу. Якщо хтось захоче переписати його твори, то йому не вистачить для цього життя.

zahid2

23 лютого 2017 року в нашому ліцеї викладачі української мови Титаренко Л.М. та Кузнєцова І.В. провели  відкритий захід з української літератури «Золоте зерно поезій Івана Франка». Святково вбрані учні декламували поезії «Гімн», «Безмежнеє поле…»,  «Чого являєшся мені у сні?», «Тричі мені являлася любов».  Під час заходу  лунали пісні  на слова Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня», «Червона калина, чого в лузі гнешся?», які стали народними. Відбулася інсценізація «Легенди про вічне життя» - історії кохання Олександра Македонського, що розповідає про перипетії людських стосунків.

zahid3

Згадуючи про Великого Українця, перечитуючи безсмертні твори,  ми долучаємось до його мудрого, золотого слова істини, свободи і світлої віри у майбутнє.

 

  

chel-komp
Веб - сайт нашого ліцею – це інформаційний ресурс, який, ми сподіваємося, буде цікавим та корисним кожному відвідувачу. Він розрахований на педагогів і учнів, абітурієнтів і їхніх батьків. Будова сайту досить проста, з його змістом можна ознайомитися через мапу сайту. У розділі «Новини» публікується цікава і актуальна інформація з життя нашого навчального закладу. Плани роботи та звіти про їх виконання розташовані на «Сторінці директора». Найбільше інформації про наш заклад знаходиться на сторінках «Про ліцей», «Інформація до вступу». Перехід до навчальних предметів можливий через «Сторінку учня» або через статтю «Педагогічний колектив». Треба лише підвести курсор і натиснути на обраний предмет, фото чи логотип. Радимо звернутися і до розділу «Виховна робота», який ми відкрили інформативними матеріалами про права людини та відвідати віртуальну  бібліотеку.
Команда нашого сайту знаходиться в постійному пошуку, ресурс змінюється і оновлюється. Ми чекаємо на пропозиції щодо його розвитку. Якщо у вас є питання, коментарі або пропозиції, звертайтесь через "контактну форму". Це для нас важливо і цікаво.
З повагою команда веб - сайту.

Наша адреса: 25026, м. Кропивницький,

вул. Василя Нікітіна, 21а
Тел. +380 (522) 34-08-51, 34-08-40
+380 (95) 316-00-97
Email: kr_proflitsey@ukr.net
Web: www.kpl-2.com.ua

kompas

    Мапа сайту

rss 3

   RSS

diagram2