Страви Кіровоградщини PDF Друк e-mail
П'ятниця, 15 травня 2015, 12:56

stravy kirovograd_1

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна впізнати, вивчаючи його звичаї та кухню. Тому 14 травня 2015 року  у нашому ліцеї знову свято. У стінах закладу  пройшов фестиваль «Страви Кіровоградщини».

stravy kirovograd_2

Учасників заходу привітала заступник директора з навчально-виробничої роботи Валентина Миколаївна Легедза, яка побажала бути патріотами та зберігати свої традиції. Українська кухня – одна з найбагатших і найцікавиших  кухонь світу. Ми – сильна та працьовита нація, яку Господь оселив на благодатній кіровоградській землі. Ми маємо повернутися до витоків, до самих себе. Кіровоградщина розташована в центральній частині України, тому у стравах їй притаманне широке використання різних продуктів.

stravy kirovograd_3

Майстер виробничого навчання Тетяна Анатоліївна Бондаренко і  учні  групи №332 ознайомили гостей з традиціями кіровоградської кухні. Представили  овочі, що використовуються на Кіровоградщині, а також традиційні страви, які  готують з них. Під час заходу звучали пісні про Кіровоград, відгадувались  кулінарні загадки. Присутнім прийшлися до смаку страви нашого регіону. Учні вивчили окремі з них і приготували ті, які вразили їх своєю оригінальністю.

stravy kirovograd_4

Учні групи №121 приготували «Пухкеники по-гайворонськи», група №122 приготувала «Мамалигу по-кіровоградськи зі шкварками», група №131 – пиріг «Соняшник», група №132 – «Медово-вівсяні кульки», група №133 – суп-пюре з гарбуза та маринований гарбуз, група № 231 – рибу фаршировану по-кіровоградськи, група №232 – бабусині крученики по-олександрівськи, група №331 – галушки картопляні по-новоархангельськи, група №332 – деруни з грибами, група №333 – грушу по-інгульськи з курячими рулетиками.

stravy kirovograd_6 stravy kirovograd_7 stravy kirovograd_8
stravy kirovograd_5

Учні творчо підійшли до приготування страв, адже використали,  як традиційні, так й сучасні кулінарні технології.

Усі присутні дякували за можливість доторкнутися до традицій  української кухні, що є частинкою рідного краю.

 

 

chel-komp
Веб - сайт нашого ліцею – це інформаційний ресурс, який, ми сподіваємося, буде цікавим та корисним кожному відвідувачу. Він розрахований на педагогів і учнів, абітурієнтів і їхніх батьків. Будова сайту досить проста, з його змістом можна ознайомитися через мапу сайту. У розділі «Новини» публікується цікава і актуальна інформація з життя нашого навчального закладу. Плани роботи та звіти про їх виконання розташовані на «Сторінці директора». Найбільше інформації про наш заклад знаходиться на сторінках «Про ліцей», «Інформація до вступу». Перехід до навчальних предметів можливий через «Сторінку учня» або через статтю «Педагогічний колектив». Треба лише підвести курсор і натиснути на обраний предмет, фото чи логотип. Радимо звернутися і до розділу «Виховна робота», який ми відкрили інформативними матеріалами про права людини та відвідати віртуальну  бібліотеку.
Команда нашого сайту знаходиться в постійному пошуку, ресурс змінюється і оновлюється. Ми чекаємо на пропозиції щодо його розвитку. Якщо у вас є питання, коментарі або пропозиції, звертайтесь через "контактну форму". Це для нас важливо і цікаво.
З повагою команда веб - сайту.

Наша адреса: 25026, м. Кропивницький,

вул. Василя Нікітіна, 21а
Тел. +380 (522) 34-08-51, 34-08-40
+380 (95) 316-00-97
Email: kr_proflitsey@ukr.net
Web: www.kpl-2.com.ua

kompas

    Мапа сайту

rss 3

   RSS

diagram2