«Берегиня української літератури» PDF Друк e-mail
Понеділок, 23 березня 2015, 11:27
     
IMG 0086
 19 березня 2015 року в ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей імені Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» відбувся захід «Берегиня української літератури», присвячений 85-річчю з дня народження відомої поетеси Ліни Костенко. Цього року письменниця увійшла до списку українських митців номінованих на Нобелівську премію. Вона залишає нам право.
    У актовій залі ліцею відбулась презентація творчого портрета Ліни Костенко, у ході якої викладачі української мови та літератури Титаренко Людмила Миколаївна і Кузнєцова Інна Володимирівна разом з учнями розповіли про поетесу, дозволили побачити у віршах відблиск її життя,високих почуттів,тяжкої письменницької праці. Емоційної висоти ліричним творам «Мій перший вірш, написаний в окопі», «Доля», «Вечірнє сонце», «Життя іде», «Шипшина важко віддає плоди», «Послухаю цей дощ» додав мультимедійний супровід.
IMG 0092
IMG 0131

       Своє розуміння філософської поезії «Страшні слова» учні групи № 131 розкрили через музично-хореографічну композицію. Саме це, на думку учасників, відчувала поетеса в ті часи, коли не могла публікувати книжки, писала «у шухляду», але доводила, що поезія здатна оголити душу будь-якої людини, зробити її кращою, світлішою: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».  

IMG 0113

     У міні-спектаклі «Маруся Чурай» інсценізувались суд і сповідь піснярки, зустрічі Марусі з Грицем та Іваном Іскрою, вечорниці; було наголошено на значенні пісні у становленні української нації; окреслені постаті Богдана Хмельницького і славних козаків; переосмислювались сторінки нашої історії; лунали пісні Марусі Чурай «За світ встали козаченьки», «Ой не ходи, Грицю». Учні, одягнені в українські національні костюми, намагалися відчути себе на місці героїв роману, передати дух епохи, почуття відчаю від зради, щастя від справжнього кохання. Слова Гриця: «Життя - така велика ковзаниця, кому вдалось не падавши пройти», ніби стосувалися кожного у залі. І всі починали йому співчувати.

IMG 0101
       У кожного поета є вірші про кохання, почуття, що звеличує і водночас ранить. У ліричній композиції «Історія кохання» були передані перипетії інтимного життя людини від радісної зустрічі до болісної розлуки. Кохання – це вальс двох закоханих, зрозумілий лише їм обом. Граційний танок учня 231 групи Годунко Олега зі своєю партнеркою переніс нас на весняну галявину першого кохання.
 
IMG 0105
      Хореографічна композиція «Очима ти сказав мені люблю» розкрила багатогранність і неоднозначність інтимної лірики поетеси. Особливо емоційно читали учні поезії про кохання «Не знаю, чи побачу Вас, чи ні», «Моя любове», «Нічого такого не сталось», «Не говори печальними очима».
    Наприкінці пролунала пісня на слова Ліни Костенко «Між іншим», яка є її настановою нам і прийдешнім поколінням. Завершилося свято побажаннями учням залишатися «взаємно красивими».
IMG 0181
     Поети бачать світ по-своєму. Знаходять у буденності – геніальні речі та відкривають їх нам. Проте вони живуть доти, доки ми захоплюємось ними, перечитуємо поезії. Для нас же головне усвідомити, що живе в Україні поет світової величини, а в дзеркалі її поезій – Україна.
 

chel-komp
Веб - сайт нашого ліцею – це інформаційний ресурс, який, ми сподіваємося, буде цікавим та корисним кожному відвідувачу. Він розрахований на педагогів і учнів, абітурієнтів і їхніх батьків. Будова сайту досить проста, з його змістом можна ознайомитися через мапу сайту. У розділі «Новини» публікується цікава і актуальна інформація з життя нашого навчального закладу. Плани роботи та звіти про їх виконання розташовані на «Сторінці директора». Найбільше інформації про наш заклад знаходиться на сторінках «Про ліцей», «Інформація до вступу». Перехід до навчальних предметів можливий через «Сторінку учня» або через статтю «Педагогічний колектив». Треба лише підвести курсор і натиснути на обраний предмет, фото чи логотип. Радимо звернутися і до розділу «Виховна робота», який ми відкрили інформативними матеріалами про права людини та відвідати віртуальну  бібліотеку.
Команда нашого сайту знаходиться в постійному пошуку, ресурс змінюється і оновлюється. Ми чекаємо на пропозиції щодо його розвитку. Якщо у вас є питання, коментарі або пропозиції, звертайтесь через "контактну форму". Це для нас важливо і цікаво.
З повагою команда веб - сайту.

Наша адреса: 25026, м. Кропивницький,

вул. Василя Нікітіна, 21а
Тел. +380 (522) 34-08-51, 34-08-40
+380 (95) 316-00-97
Email: kr_proflitsey@ukr.net
Web: www.kpl-2.com.ua

kompas

    Мапа сайту

rss 3

   RSS

diagram2